دیدار جمعی از قاریان، حافظان و اساتید قرآنی با رهبر انقلاب

 در اولین روز ماه مبارك رمضان، ماه بهار قرآن، محفل انس با قرآن كریم، در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در این محفل نورانی و سرشار از نشاط و طراوت معنوی، قاریان، حافظان و اساتید قرآن،  آیات آسمانی قرائت كردند و گروههای جمع خوانی در فضیلت رمضان كریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، «حفظ قرآن، انس با تفاسیر و تدبر در آیات الهی» را موجب شكوفایی قرآنی كشور خواندند و با اشاره به زمینه های مساعد و شوق قرآنی جاری در جامعه ابراز امیدواری كردند: حركت قرآنی در كشور به گونه ای گسترش و استمرار یابد كه ملت ایران با برخورداری از حداقل 10 میلیون حافظ قرآن به ملتی پولادین تبدیل شود.
ایشان جوانان اهل تلاوت قرآن را صفوف مقدم حركت عمومی جامعه به سمت «شكوفایی قرآنی» دانستند و افزودند: اگر در كشور، ده - پانزده میلیون نفر با معارف قرآنی عمیقاً آشنا باشند و درسها و انذارها و بشارتهای قرآن را در فكر و قلب و عمل خود، زنده سازند، ساخت قرآنی جامعه حاصل خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی قرآن را تأمین كننده همه نیازهای بشر و راهنمای سعادت دنیوی و اخروی ملتها برشمردند و خاطرنشان كردند: ضعفها، عقب ماندگی ها و مشكلات امت اسلامی، تنها در پناه آشنایی و عمل به قرآن جبران خواهد شد.
ایشان حاكمیت طاغوتها در جهان اسلام را موجب به تاراج رفتن منابع و منافع اقتصادی و بی هویتی فرهنگی ملتهای مسلمان دانستند و تأكید كردند: قرآن، مایه اعتلای مادی و معنوی ملتهاست و ملت ایران نمونه روشنی از این واقعیت تاریخی است.
رهبر انقلاب اسلامی، استعداد جوشان و متراكم ملت ایران را گنجینه ای بزرگ دانستند كه حكومت طاغوتها در دوران پهلوی و قاجار مانع بروز و شكوفایی آن شده بود.
ایشان افزودند: این همه جوان فعال و پرنشاط و علاقه مند به پیشرفت كه هر روز برای ایران افتخارآفرینی و عزت آفرینی می كنند و برای ملت نام نیك به همراه می آورند جلوه ای از  استعداد سرنوشت سازی هستند كه در پرتو حركت ملت ایران به سوی قرآن، از سلطه طاغوتها رها شد و كشور را به سمت پیشرفت و تعالی سوق داد.
حضرت آیت الله خامنه ای انقلاب اسلامی را قدمی به سمت قرآن كریم دانستند و تأكید كردند: ملت ایران امروز به بركت همین حركت، جزو زنده ترین و قدرتمندترین ملتهای جهان است و خداوند به بركت تمسك به قرآن، به او عزت و بصیرت و قدرت داده است.
ایشان، با ابراز خرسندی از رواج شعارها و خواستهای اسلامی در میان ملتهای مختلف مسلمان، این مسئله را مایه تحرك و طراوت امت اسلامی دانستند و افزودند: به فضل پروردگار، و براساس خاصیت معارف قرآنی، امروز هرجا حرف و شعار «اسلامی و قرآنی»، رونق و نفوذ و كارایی بیشتری دارد، تأثیرپذیری حركت آن ملت از دشمنان و منافقان و مزوران كمتر است.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان ابراز امیدواری كردند حركت قرآنی جاری در كشور روز به روز افزایش یابدو در پرتو آن آشنایی با معارف قرآنی عمیق تر گردد.
در پایان این محفل نورانی 4 ساعته نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد و حاضران روزه خود را همراه با ایشان افطار كردند.

 

ورود به فروشگاه ریان