معرفی موسسه قرآن و عترت ریان


باسمه تعالی


معرفي مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت رَيّان تهران

بهشت دری دارد به نام ریّان یعنی سیراب شده که فقط روزه داران از آن وارد می شوند و چنان سیراب می گردند که هیچگاه تشنه نگردند.             پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله

مؤسسه قرآن و عترت ریان یک مؤسسه کاملا مردمی و عام المنفعه است كه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جهت نشر فرهنگ غنی قرآن کریم در جامعه ،  از سال 1388 با همت جمعی از اساتید قرآنی و ایثارگر دفاع مقدس ، به حول و قوه الهی در منطقه غرب تهران، فعالیت های خود را در رابطه ثقلین مورد توصیه پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص)، در کلیه سطوح و سنین مختلف ، آغاز نموده است و امروز مفتخریم که برگزاری این کلاس ها با کیفیت مطلوب و کم نظیر ،  استقبال روز افزون امت حزب الله را در پی داشته است.
امیدواریم این مؤسسه که با نیت پاک و مخلصانه تأسیس شده با لطف خدا و عنایت اهل بیت (علیهم السلام) و با مشارکت همه جانبه امت حزب الله، توفیقات روزافزونی داشته باشد.


مختصری از اساسنامه «مؤسسه‌ي فرهنگي قرآن و عترت ریان تهران»

1- نوع مؤسسه که با اهداف فرهنگی و مقاصد غیر تجاری، غیر سیاسی و غیر صنفی تأسیس شده، غیر انتفاعی و عام المنفعه است.

2- به منظور نیل به اهداف و موضوع فعالیت های فرهنگی، پیش بینی شده در اساسنامه، مؤسسه می تواند با رعایت مقررات مربوطه به عملیات زیر مبادرت نماید:
  •    اهتمام و برنامه‌ریزی در جهت تأمين هزینه‌های مؤسسه
  •    نگهداری، توسعه و گسترش، پرداخت هزینههای پرسنلی و جاری، اعطاي جوايز به اشخاص،تهیه‌ی مواد، وسايل و کالاهاي مورد نياز
  •    مشارکت با اشخاص حقيقي و حقوقي به منظور بالابردن سطح کارآيي و توانايي‌هاي مؤسسه
  •    انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و ارائه‌ی خدمات به آن‌ها در محدوده‌ی اهداف و موضوع اساسنامه
  •    اخذ وام از اشخاص، بانکها و مؤسسات اعتباري
  •    قبول وقف، هبه، کمکهای مردمی و دولتی

3- به لحاظ غیر انتفاعی و عام المنفعه بودن مؤسسه، صاحبان سرمایه حق برداشت و یا تخصیص هیچگونه سودی را ندارند. تمامي اموال و دارايي‌هايي که به مؤسسه تعلق گرفته يا بعداً به دارايي آن افزوده شود، در دفاتر مربوطه ثبت خواهد شد. در صورتي که از محل فعاليت‌هاي مؤسسه درآمدي حاصل شود، پس از کسر هزينه‌هاي جاري و قانوني، بقيه به عنوان ذخيره‌ی احتياطي براي توسعه و پيشبرد امور مؤسسه در نظر گرفته خواهد شد. (غيرقابل تغيير)

4- با عنایت به اینکه مؤسسه غیرانتفاعی و عام المنفعه می باشد، در صورت انحلال، مؤسسان پس از برداشت سرمایه اولیه ، کلیه اموال و دارایی باقیمانده مؤسسه در اختیار ولی فقیه و یا مؤسسه عام المنفعه‌ی دیگری قرار می گیرد.

ورود به فروشگاه ریان